Dobry opiekun czyli szczęśliwy właściciel szczęśliwego kota

Rano budzi cię odgłos tłuczonego szkła, wstajesz potykając się o ubrania powyciągane z szuflad i mijasz miski pełne karmy, na którą wydałeś połowę wypłaty. Właśnie dojrzałeś do decyzji żeby poszukać pomocy w internecie, ale poprzegryzane kable tego nie ułatwią. Pozostaje więc refleksja, że to nie twoje koty, tylko ty potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, bo posiadanie czworonogów to ogromna radość, ale i odpowiedzialność.

Nie kupuj kota w worku

Wpływają kojąco na nerwy, poprawiają nastrój, obniżają ciśnienie, cholesterol i trójglicerydy we krwi, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko zawału o 3%. Niektóre z nich są w stanie wyczuć depresję i  nadchodzący udar. I te wszystkie cechy posiadają nie leki, ani medyczne przyrządy, tylko koty. Nic więc dziwnego, że są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi w Europie, a w Polsce jest ich aż 6 800 000.

Według raportu Europejskiej Federacji Producentów Karmy dla Zwierząt (FEDIAF), na świecie istnieje około 110 milionów kotów i 90 milionów psów. Roczna sprzedaż produktów karmy dla zwierząt domowych to 8,5 mln ton.

Nasze pupile zasługują na wszystko co najlepsze, więc w ślad za wysokiej jakości karmą idzie cała gama produktów i akcesoriów dla kotów, które mają sprawić że nasz czworonóg poczuje się szczęśliwy. Czy jednak każdy szczęśliwy kot to również szczęśliwy właściciel?

Jak spośród 80 ras kotów i ich 500 odmian wybrać tego właściwego? Czy lepiej sprawdzi się kocur czy kotka? Kot z rodowodem czy zwykły dachowiec? I wreszcie jakie cechy charakteru powinien posiadać, by w naszym towarzystwie czuł się dobrze? Pytań i decyzji, które trzeba będzie podjąć już na starcie jest sporo, ale to dopiero początek naszych problemów.

Nasze pupile zasługują na wszystko co najlepsze

Wykręcanie kota ogonem

Kot to indywidualista, który potrafi się zająć sobą sam – przeczytałeś w internecie i skuszony modą na posiadanie czworonoga wybrałeś klan kociarzy. Po kilku dniach zorientowałeś się, że twój pupil nie zajął się sobą, tylko mieszkaniem. Problem zdiagnozowałeś szybko za pomocą wujka Google. Okazał się nim brak towarzystwa, który szybko naprawiłeś przynosząc do domu drugiego kota. Teraz zabawa zaczęła się na całego. Dla kotów, nie dla ciebie.

Nawet jeśli wydaje nam się, że w przypadku kota nic nie jest skomplikowane, bo przecież na spacery wyprowadzać go nie musimy, jedzenie wystarczy przełożyć z puszki do miski, a kuweta samoczyszcząca się pomoże w utrzymaniu czystości, to pozostają jeszcze problemy wychowawcze, z którymi każdy opiekun kotamusi sobie poradzić.

Jak skłonić pupila, by załatwiał swoje potrzeby w kuwecie, a nie w doniczkach z naszymi ulubionymi kwiatami? Co zrobić, by kot nie drapał mebli i tapet? Jak poradzić sobie, gdy prycha na obcych, drapie podczas zabawy i atakuje domowników?

Z takimi sytuacjami muszą się liczyć właściciele wszystkich kotów, bez względu na to, czy są to kory rasowe, czy podwórkowe. Dobry opiekun łatwo pozna, czy jego pupil jest zrelaksowany, czy zestresowany, bo kot potrafi wyrazić swój nastrój na wiele sposobów, od wydawania dźwięków, po mowę ciała. W poznaniu kota i zadbaniu o jego odpowiedni rozwój pomoże kurs online Odpowiedzialny koci opiekun, przeznaczony dla właścicieli kotów i osób pracujących z tymi zwierzętami. Gdy zrozumiesz swojego kota, będziesz się mógł z nim tak komunikować, by on również zrozumiał ciebie. Zbudowana w ten sposób więź będzie pierwszym krokiem do odpowiedzialnej opieki, której potrzebują od nas nasze czworonożne pupile.

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com

    Free shipping
    for orders over 50%