Sprawdzone metody uczenia się

Już samo to, że czytasz o metodach skutecznego uczenia się wymaga od Ciebie poświęcenia czasu, zaangażowania i wysiłku. Pocieszę Cię, ten wysiłek nie pójdzie na marne. Za chwilę przedstawię Ci kilka sposobów szybkiego przyswajania wiedzy. Niektóre są proste, niektóre trudniejsze. Jedne są lepsze do zapamiętywania skomplikowanych sekwencji czy nazw, inne do ogólnej nauki. W tym miejscu nie pomyśl sobie, że aby odnieść sukces na polu skutecznego uczenia się, musisz stosować je wszystkie. Nic z tych rzeczy! Nikt nie chce fundować Ci tortur. Chodzi o to, byś z całego arsenału metod wybrał takie, które najbardziej Ci odpowiadają, byś miał swoich faworytów.

Jak to zrobić? Po pierwsze – działaj świadomie. Skoro wiesz już, że stare, znane z lat szkolnych metody są nieskuteczne, nie korzystaj z nich więcej. Odrzuć je, zmień sposób myślenia i przetwarzania wiedzy.

Po drugie – na własnej skórze przekonaj się, które metody pasują do Ciebie najbardziej. Mają być jak ubranie szyte na miarę. Przełóż teorię na praktykę i sprawdź jaki sposób uczenia się jest w Twoim wypadku maksymalnie skuteczny. Już samo zmierzenie się z nowymi metodami będzie rzecz jasna wymagało od Ciebie wysiłku. Ale gdy już wybierzesz dwa, trzy, cztery czy pięć sposobów szybkiego zapamiętywania, szybko zobaczysz pierwsze efekty. A nic bardziej nie motywuje do dalszych prób, niż widoczne efekty.

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com

    Free shipping
    for orders over 50%